На головну


Традиційно в нашому політичному бомонді існує практика - на початку виборчих кампаній оголошувати війну корупції, яка спрутом душить в смертельних обіймах Україну і її народ в цілому. Складається враження, що Корупція і Держава являють тотожність та повністю відмежовані від народу. А гасла наших президентів на кшталт “Бандитам тюрми” і “Війна корупції” є не, що інше як чергова локшина на вуха довірливого виборця, який в подальшому відчуває наслідки цих виборчих маніпуляцій на власній шкурі. Тобто, нашим людям пора вже звикнути до того, що все те, що обіцяє влада, відбувається з точністю до навпаки. Свіжі спогади: ми голосували за “Бандитам ― тюрми” і дуже скоро всі вони прийшли до влади; ми голосували за дешевий газ, за підвищення пенсій, за те, що краще житимемо вже сьогодні. А що маємо? Все цілком за безсмертною цитатою з Чорномирдіна - ”Хотели как лучше, а получилось как всегда"...

 Бандити які правили вчора, так і сьогодні при владі. Краще живуть і вже давно, ті, хто дорвався до державного корита, тобто "злодії в законі", як в прямому, так і переносному значенні цього виразу. Для народу там місця не знайшлося і ніхто його не почув.

А тепер перейдемо до нашого розуміння, що таке корупція. Це слово має античне походження від лат. coruptio ― псування. Ми розуміємо це так, що наживатися на зіпсованості і поглиблювати її можуть лише ті особи, які мають доступ до майна або розподілу його та інших матеріальних благ. Отже, це є виняткова прерогатива чиновників, посадових осіб та держслужбовців різного ранґу і ні в якому випадку не стосується і не може стосуватися простого люду. Якщо наш Президент випадково забув, то ми можемо йому нагадати, що контроль за виникненням корупції і боротьба з нею покладені в першу чергу на ті державні органи, які слідкують за дотриманням законності. Основним із них є Прокуратура. Тим паче, що на підсилення боротьби із цією заразою, Президент створив Національний антикорупційний Комітет, який сам і очолив, підтвердивши тим його важливість і потенційну дієвість. Більше того, Бюджетом передбачено 2,27 млрд. грн. на фінансування діяльності Прокуратури у 2011, що на 1 млрд.грн. більше ніж у 2010 році. І це за величезного дефіциту Бюджету. У нас виникає закономірне і банальне питання: “А чи варто фінансувати структуру, члени якої із задоволенням внесли б ще більшу суму до Бюджету, аби перебувати на цих посадах з повноваженнями контролюючого органу?”  

Як приклад, можемо навести дії “смотрящєго” кримінально-корумпованого середовища Пашки Оніщенка, який за сумісництвом виконує повноваження прокурора міста Ірпеня в Київській області. Хочемо зазначити, що ця особа до категорії бідних людей аж ніяк не належить, а можна сказати, навіть, навпаки. І все це за скромну заробітну плату (з народних грошей) держслужбовця у 8 000 грн./місяць.

Так ось, в 2003 році, “без використання службового становища у власних інтересах” згаданий панок отримує у безкоштовну приватну власність 25 соток землі в курортній зоні селища Ворзель, що під Києвом, на вулиці Вождя мірового пролєтаріату тов. Лєніна, № 55-в. і на свою заробітну плату будує “хатиночку” у вигляді маленького палацу, загальною площею понад 150 м. кв

 

 

Крім цього, якимось чином скромний держслужбовець примудряється стати власником ще однієї земельної ділянки площею 15 соток по вул. Лєніна, № 3/55-ж та земельної ділянки за адресою вул. Артьома, № 5, площею теж 15 соток. Дві останні земельні ділянки зводяться в один квадрат в 30 соток і ховаються за добротним муром. За цією “кріпосною стіною” зводиться ряд скромних таких трьох халупок площею 99 м.кв., 137 м.кв. і 485 м.кв. Тобто, загальна площа забудов складає 720 м.кв. Якщо до цих 720 м.кв. додати його першу хатинку в 150 м.кв., то загальна площа його житла складатиме майже 870 м.кв. Як ми бачимо, з цих повідомлень, пан Оніщенко звертається за дозволом забудови, а на фото видно, що забудова вже давно виконана. 

 

 

 

Загальний вигляд маєточку "смотрящєго" Пашки Оніщенка

наступні фото 

З достовірних джерел відомо, що згаданий пан виставив на продаж  свою нерухомість. Це пов`язано з тим, що у відповідності до нової редакції Закону України “Про корупцію” скромний держслужбовець Оніщенко змушений буде вказувати в декларації не лише свої доходи, але і видатки. Для того, щоб не отримати якогось конфузу, адже цифри ніяк не стикуватимуться, змушений, шляхом продажу, перевести майно в конвертовану валюту, яку легше буде приховати і подальшому розпорядитися нею без проблем. 

Тільки будівництво 870 м.кв. житла коштуватиме, за найскромнішими підрахунками, не менше 435 000 доларів США (по 500 $ за 1 м.кв.) без облаштування території, зведення фортечних стін огорожі, підводу комунікацій тощо, а з тими витратами кошторис складатиме не менше півмільйона доларів США, або 4 000 000 грн. Якщо взяти за рік заробітну плату прокурора Ірпеня, а це 96 000 грн., та шляхом нескладних арифметичних дій, поділити 4 000 000 на 96 000 то отримуємо цифру в 41 рік. Іншими словами, щоб заощадити гроші на будівництво всього цього комплексу, Пашці Оніщенку потрібно було б хлєбать “постнєнькій супчік” з кропиви та ходити круглий рік в одних сандаликах на босу ногу на протязі 41 року. Можемо впевнено сказати, що за 9 років його діяльності в Ірпені нами такої аскези помічено не було. Навіть навпаки, його звані обіди для вищого начальства в ресторані на воді “Шкіпер”, “круті тачки” та відпочинки на іноземних курортах і т. ін., досить відомі. Якщо комусь не зрозуміло, звідки у нього такі гроші, можемо окремо показати, як він із своїм зброєносцем Санчо Даманческим (Тарасом Мізерним) контролюють тіньові схами спекулятивного ринку землі не лише в гектарах, а навіть в кубометрах піску і торфу, квартирний бізнес, та відмивання бюджетних коштів владою на місцях. В кожній такій оборудці місцева прокуратура має свою долю. Частина цих тіньових доходів стабільно “відстьобується “ до верху. А з верху ідуть до Самого Верху. Ось тому такі пашки оніщенки влаштовуватимуть будь-якого Президента і призначеного ним Генерального Прокурора.

В даному випадку, на прикладі Пашки Оніщенка ми стверджуємо, що в діяльності Прокуратури України вбачається не окремий випадок, а система роботи всього органу від низу до самого верху. Ось тут ви можете ознайомитися з поневіряннями екс-прокурора Київської області О. Гардецького, його заступника А.Матвійця та екс-заступника Генерального прокурора України Т. Корнякової.

Із всього цього можна зробити висновок, що корупцію власть імущі "борці" не поборюють, а очолюють. А тому “житіє моє псов смердящих” дуже скоро доведе людей до північно-африканського сценарію розвитку. Щоб уникнути цієї гибельної для держави розв`язки, слід негайно знищити корупційну систему управління, починаючи зверху.

Якщо ми не маємо рації то просимо спростувати наші “наклепи”, а вищеперерахованих фігурантів або відзначити, або підвищити на посадах тощо ...

Віктор Бархоленко

P.S. Цікаво й те, що активне будівництво вотчини Пашки Оніщенка відбувалося рік тому під акомпанемент  Указу Президента про створення Національного антикорупційного Комітету України. Сьогоднішні заяви про боротьбу з корупцією, на такому тлі, мають кислуватий присмак і недоладно-смішний вигляд.

P.P.S. Проводячи і далі таку політику, Національному антикорупційному Комітету пора вийти із законодавчою ініціативою про зміну тексту і музики Державного Гімну України на елементарну босяцьку "Мурку". 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Лічильник (footer)

 MyCounter - счётчик и статистика