На головну
На безглузде питання, чому мене, націоналіста, так переймають проблеми, пов’язані з Міхаїлом Булгаковим, який зовсім не слабував на прихильність до українства, зразу відповім:
- А я слабую в тяжкій формі на любов і повагу до культури, не можу стояти осторонь, коли на наших очах нищиться те, що складає фонд світових культурних надбань. Незадовго до нового, 2011 року, мас-медія облетіла чутка про те, що ніби на ділянці ландшафтно-історичного парку в Бучі Київської області, саме там, де колись була дача Булгакових, розпочата котеджна забудова. І зразу пригадались “швондєри” в шкірянках, які все пробували “уплотніть” професора Преображенського в його квартирі. Схоже, історія повторюється...
Чиновники прикидаються, ніби їм не відомо, де був будинок, не знають меж його обійстя, хоча досі є живі свідки. Послухаємо бучанського головного чиновника - міського голову, ось що він сказав журналістові Інтернет-видання: "Никто точно не может утвердительно сказать, что именно там, где стоит камень с советских времен, находилась усадьба Булгакова. Когда семья Булгакова приезжала сюда отдыхать, то лишь по описанию можно понять, в котором именно из кварталов этой лесистой территории находилась сама дача", - ось так, нескромно “никто”. То хай би взнав у якого бучанця, того ж Анатолія Бальчоса
- Територія садиби - пам'ятка історії Київської області (його реєстраційний номер 1166). У 1991 році тут було встановлено пам'ятний знак", - розповідає Бальчос. - "У 2006 році Київська обладміністрація прийняла рішення зберегти садибу Булгакова в повному обсязі - 2,18 га. І щоб відчужувати її територію і передати в користування приватним власникам, мови не було!"
Федорук і на це має відповідь. Землекористувач території садиби - Бучанська міськрада. У розпорядженні нашого видання є копії документів за підписом голови міськради Анатолія Федорука, з дозволом на будівництво житлових будинків на земельних ділянках по вул. Вокзальна, 122-б – 15 соток і 122-г – 30 соток. Тобто на території парку садиби Булгакова.
Однак, Федорук розказав, що він ніякого рішення по садибі Булгакова не виносив!

 Він пообіцяв розібратися, з тим, що сталося.

То розберіться

 


 От тобі й на! Знову даємо слово чоловікові, який не один рік бореться за збереження історичної пам'ятки:

- Визг бензопил, мазутная вонь тяжелых экскаваторов и ужас всех, кто любит, знает или просто слышал о талантливом писателе Михаиле Булгакове – так планируют встретить 120-летие Мастера некоторые чиновники Бучи, что под Киевом.

120-летие своего видающегося земляка (15.05.2011 г.) чиновники Бучи решили встретить уничтожением части исторического парка в усадьбе всемирно известного литератора и драматурга. Деревья, под которыми Михаил Булгаков впервые встал на театральные подмостки, под которыми он планировал свое будущее вместе с возлюбленной киевлянкой Татьяной Лаппа, из под которых добровольцем уходил на фронт Первой Мировой войны, должны быть срезаны из-за частного строительства, которое пытаются узаконить наследники Булгаковского литературного Швондера.

Своим «Решением Бучанского сельсовета», вопреки действующему законодательству Украины (в т.ч. ст.43, п.24 Закона Украины «Про местное самоуправление в Украине») они выделили из двух десятин (2,18 га) Булгаковской земли один (!) гектар для создания историко-ландшафтного заповедника. А остальное – под пилы, под экскаваторы! В честь 100-летия (1991 г.) всемирно известного писателя на месте усадьбы Булгаковых Украинским обществом охраны памятников истории и культуры, после длительных исторических поисков и научных исследований, был установлен памятный знак. В честь 115-летия (2006 г.) Мастера единогласным «Решением Киевской областной рады» территории усадьбы (2,18 га) был дан статус недвижимой памятки истории, историко-ландшафтного парка (заповедника), с возможною в дальнейшем реконструкциею усадьбы-музея” - з непідробним болем пише Анатолій БАЛЬЧОС, Інтернет-видання «Фраза».

Оскільки словам Анатолія Бальчоса я якось вірю більше, ніж словам теж Анатолія але Федорука, вирішив дізнатися, що саме там відбувається. Знайти якісь документи та ознайомитися з ними, подивитися своїми очима, а я знаю, де це – Вокзальна 122 в Бучі. Як і годиться в таких випадках, звертаюся до великого архіву земельних махінацій в Бучі, який підібраний експертом із тіньових схем спекулятивного ринку землі, Віктором Бархоленком. Даємо тепер слово йому:

- Все те, що сказав пан Федорук в засобах масової інформації брехня від початку і до самого кінця:

По-перше, якщо Анатолію Петровичу не відомо на кого і ким виділені земельні ділянки то можу нагадати, що по вул. Вокзальній 122-б виділено громадянці Мерімерній В. Й. та по Вокзальній 122-г – громадянину Рибицькому П. П. рішеннями Бучанської селищної ради за підписом селищного голови пана А. П. Федорука

По-друге, якби пан Федорук, історик за фахом, дійсно переймався історією Бучі, спілкуючись з краєзнавцями та старожилами, а не лише зі спекулянтами земельного ринку, то міг хоча б ознайомитися із спогадами живих свідків та іншими матеріалами, які однозначно підтверджують знаходження дачі родини Булгакових саме в цьому місці Бучі.

На цій світлині ми бачимо, що племінниця Булгакова приїхала все-таки до Бучі, а не до Великої Ведмедівки Хмельницької області, звідки родом видатний хранитель бучанської культурно-історичної спадщини — пан Федорук.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

По-третє, при оформленні технічної документації вказаних земельних ділянок, традиційно для бучанської влади прослідковуються дії з кримінальним присмаком, а саме заява громадянки Мерімерної на затвердження проекту землеустрою земельної ділянки датована 22 грудня, а протокол земельної комісії про затвердження цього проекту датований на 2 дні раніше, тобто 20 грудня за підписом завідувача юридичного відділу Бучанської селищної ради Ігоря Степановича Бартківа. Ось тут і проявляється почерк сучасних бучанських "швондєров".

По-четверте, пан Федорук обіцяв розібратися із самовільними, на його хворобливу уяву, забудовниками. Так ось, тут слід було б розбиратися не йому, а вже прокуратурі. Біда в тому, що прокурор Ірпеня Оніщенко такий самий «Шаріков» друг «Швондєра».

По-п’яте, дійсно можна і треба створити парк, взяти його на баланс міської ради і заробляти гроші не лише спекуляцією землі, а й збереженням культурного середовища, розвиваючи туристичний бізнес.

По-шосте (і останнє), якщо пан Федорук має сумніви в достовірності того, що саме на цьому місці була садиба Булгакових, то чи не пора йому задатися прикрим питанням — а чи не була вона на місці, де ним надано “з барського плеча” пану Вакарчуку 1 га, або пані  Богатирьовій 1 га, чи навіть своєму землякові 1, 3 га - голові Хмельницької обласної ради панові Гладуняку" і т.д.

Таким чином доходимо висновку, що Булгаков бачив, щонайменше, на 100 років вперед, описавши в «Собачому серці» швондєров та шарікових, а я вже інтерпретував їх на сучасний лад, глибоко шануючи при цьому Майстра.

Володимир Паламарчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Лічильник (footer)

 MyCounter - счётчик и статистика