На головну

Ця історія бере початок ще в листопаді 2006 року, коли рішенням Ірпінської міської ради було дано дозвіл на збір матеріалів попереднього погодження місця розташування земельної ділянки загальною площею 1,5 га в лісовій зоні, під будівництво двох гуртожитків Податкової академії, ректором якої є Петро Мельник, активіст ПР. Рішення було підписане на той час діючим мером Мирославою Свистович. В грудні місяці того ж року було прийняте рішення другого етапу отримання земельної ділянки на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за вищезазначеним місцем розташування. Дане рішення в черговий раз підписане Мирославою Свистович. Третій і остаточний етап отримання земельної ділянки в частині затвердження проекту землеустрою земельної ділянки в постійне користування для Податкової академії був прийнятий рішенням Ірпінської міської ради 3-го квітня 2007 року. Як раз на цій же сесії було прийняття рішення щодо недовіри мерові Мирославі Свистович. Рішення було підписане в. о. голови міської ради Морозом А. Є.

На початку травня 2007 року ректор Податкової академії Мельник обніс територію парканом та розпочав вирубку лісу. Місцеве населення, жителі прилеглих до цієї території будинків, розпочали акції протесту щодо урбанізації їхнього кварталу та варварського знищення лісу, бо на сьогоднішній день ще живі ті люди, які садили цей ліс. Дана конфліктна ситуація була оприлюднена на каналі „1+1”, після чого 25 травня 2007 року була скликана позачергова сесія саме з цього питання. На цю сесію були запрошені представники Податкової академії, які пред’явили під час обговорення питання на сесії той пакет документів, який на їхню думку давав би їм дозвіл на освоєння земельної ділянки та вирубку лісу. Право на освоєння земельної ділянки Податковій академії могло бути надане лише за умови отримання державного акту про передачу в постійне користування земельної ділянки, рішення виконкому про дозвіл на вирубку лісу та рішення виконкому на початок будівельних робіт. Зазначених дозволів і рішень в представників Податкової академії не було (їх не було взагалі в природі), а тому сесія прийняла рішення про зупинення рішення Ірпінської міської ради від 03.04.2007 „Про затвердження проекту землеустрою відведення земельної ділянки в постійне користування для будівництва двох гуртожитків”, яке надавало право на видачу державного акту та створити тимчасову депутатську комісію з вивчення та з’ясування обставин будівництва гуртожитків і на цей же час була внесена заборона вчиняти будь-які дії в частині підготовки технічної документації та освоєння земельної ділянки. Після цього Податкова академія демонтувала паркан і припинила вирубку лісу, чим підтвердила правомірність рішення сесії та в подальшому не оскаржила його будь-якими скаргами до міськради чи в судових інстанціях, як це передбачено Законом.

Після відставки 3-го квітня Ірпінського міського голови Свистович, 17 червня 2007 року були проведені позачергові вибори Ірпінського міського голови, на яких було обрано міським головою Олега Бондаря. За весь цей час ректор Податкової академії Петро Мельник не вчинив будь-яких дій з освоєння земельної ділянки. Лише після парламентських виборів, коли за словами Мельника, він отримав місце в списках ПР і в такий спосіб набув депутатської недоторканості, приступив в стилі Регіонів до окупації земельної ділянки. За цей час він отримав рішення виконкому – дозвіл за підписом нині діючого мера – Бондаря, на вирубку 170 дерев та дозвіл від державного інспектора архітектурно-будівельного контролю на початок будівельних робіт за підписом А. Берегового. Є підстави вважати що державний акт на землю сфабрикований заднім числом. Дозвіл держбудконтролю, як технічної служби, ніяким чином не надавав юридичного права на початок будівельних робіт. Це повинно було бути прийняте рішенням Ірпінського міськвиконкому „Про дозвіл на початок будівельних робіт”. Підставою для дозволу за підписом Берегового було рішення Ірпінського міськвиконкому „Про надання дозволу на виконання проектно-вишукувальних робіт” за підписом Свистович від 27.12.06, яке було прийняте всупереч Закону „Про планування та забудову” і яке могло бути тільки надано виключно після трьох етапів отримання земельної ділянки, а це лише після 03.04.07 р.

Подальші дії Податкової академії – знову загороджена парканом вся територія, викорчуваний під корінь весь лісовий масив та розпочато будівництво котловану.

Таким чином, можемо дійти висновку, що для ректора Податкової академії, Петра Мельника, Закон не писаний і він вільний від дотримання його як за мера Свистович, так і зараз, при Бондарі.

Віктор Бархоленко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Лічильник (footer)

 MyCounter - счётчик и статистика