На головну

Плакат з таким текстом вже місць висить на паркані будівельного майданчика.
На початку грудня 2007 року ми описували на своєму сайті ту конфліктну ситуацію, яка винила в Ірпені між місцевим населенням і адміністрацією Податкової академії в особі пана Мельника П. В.
На сьогоднішній день конфліктна ситуація досягла критичної точки протистояння, що може закінчитися кровопролиттям. Місцеві жителі зрозуміли, що чекати помочі від місцевої влади марно і єдиним виходом є захист своїх конституційних прав радикальними методами. А тому, при черговій спробі пана Мельника загнати техніку на будівельний майданчик на місці варварськи знищеного лісу, вони перекрили живим ланцюгом шляхи під’їзду до нього. Пан Мельник, побачивши, що протистояння місцевих жителів серйозне, найняв приватну фірму з числа „безбашенних” осіб для охорони будівельного майданчика, яким поставлено завдання: будь-яким чином, навіть насильницьким, зламати народний опір. Маємо зазначити, що громада зробила відповідні заявки на проведення безстрокової акції протесту проти незаконного будівництва, варварського знищення лісу та на підтримку рішення Ірпінської міської ради від 25-го травня та 12 грудня 2007 року, що зупиняє право Податковій академії в отриманні Державного акту на постійне користування земельною ділянкою.

Спроби адміністрації Податкової академії на початку грудня зломити опір громади весь час зазнавали невдач. Це було пов’язано з тим, що основний „стратег” пан Мельник перебував з дружнім візитом в Парижі, а керування в „телефонному режимі” не приносило бажаних результатів. З поверненням його на „поле бою” 14-го грудня, почалися активні „бойові дії” приватної охорони - побиття „живого щита” (переважно з осіб жіночої статі), який перекривав дорогу будівельній техніці. Лише втручання правоохоронних органів з числа місцевої міліції та „Беркуту”, який прибув за розпорядженням начальника управління міліції Київської області Яловенка, запобігло серйознішим наслідкам з кровопролиттям. Слід віддати належне правоохоронним органам, які підтримали законність і не допустили тяжких наслідків.
14-го грудня в другій половині дня відбулась сесія Ірпінської міської ради з питань бюджету. Я спробував включити в порядок денний питання про хід виконання рішень Ірпінської міської ради від 12 грудня в частині заборони будівництва згаданого об’єкту та тої конфліктної ситуації, як склалася. За дивних обставин народні обранці не підтримали дану пропозицію, але в „Різному” це питання обговорювалось. На питання місцевих жителів - до яких пір буде тривати свавілля адміністрації Податкової академії? - мер Бондар відповів: „ А що ми можемо зробити? Все це є наслідки недолугих рішень, підписаних екс-мером Свистович.” Як це не прикро мені, колишньому її соратникові, та факт залишається фактом. Але вчорашні дії Свистович не виправдовують бездіяльності Бондаря сьогодні, враховуючи, що дозволи на будівництво, були підписані Свистович з порушенням законодавчих і нормативних актів держави, а отримання Державного акту на землю містить ознаки дії за якими наступає кримінальна відповідальність посадових осіб, зокрема виконуючого обов’язки міського голови на той час, пана Мороза А. Є. та начальника відділу земельних ресурсів Шульги М. Ф.
Пан Мельник, переконавшись в тому, що нахрапом зломити народний опір йому не вдасться, вирішив розв’язати це питання через свої особисті зв’язки, а саме через Ірпінського прокурора Пашку Оніщенка. Цей „блюстітєль законності” за певну винагороду „решаєт всьо” і тому 15-го січня 2008 року він виніс протест на рішення Ірпінської міської ради, що обмежує використання згаданої земельної ділянки під забудову для Академії. Немає нічого дивного в тому, що наш прокурорчик в своєму протесті не бачить, на його думку, ”дрібниць” за якими передбачена кримінальна відповідальність вищезазначених посадових осіб. Головне – догодити потрібній йому людині - „замовнику”.
Цей протест має бути розглянутий протягом 10 днів на позачерговій сесії Ірпінської міської ради і рішення від 12 грудня має бути або відкликане, або підтверджене. Це все залежить від того, що вирішать народні обранці – депутати. А до того часу люди цілодобово чергуватимуть та не допускатимуть техніку на будівельний майданчик.

 Віктор Бархоленко

Додати коментар


Захисний код
Оновити